Založ si blog

Politika má byť o filozofii ducha, a nie brucha

„Eurokracia“ nie je „Demokracia“

Kde vládnu peniaze, tam nevládnu ľudia, a preto „Eurokracia“ nie je „Demokracia“. Myslím si, že „eurokratické predvolebné kampane“, sú hlavne o masívnom manipulovaní občanov, a propagovaní aj takých špinavých politikov, ktorí do politiky už dávno nepatria.  Za veľké peniaze si urobia veľkú kampaň, v ktorej sa zahrajú „na čestných“ a potom kandidujú  a uspejú.

Masívna reklama totiž funguje všade principiálne rovnako. To, čo dokáže urobiť masívna reklamná kampaň v komerčnom svete, tak to isté dokáže urobiť masívna reklamná kampaň aj v tom politickom a volebnom svete. Teda, keď sa urobí masívna reklama na tovar X, tak sa bude obyčajne masívne predávať tovar X, a nebude sa masívne predávať tovar Y. To vám potvrdí každý obchodník. V politike platí to isté. Teda keď sa urobí veľká a masívna propagačná reklama na politické strany X,Y,Z, tak voliči budú väčšinou voliť  politické strany X,Y,Z, a už nebudú voliť  politické strany  A,B,C.

Len čistí ľudia môžu špinavú politiku vyčistiť

Otázka preto znie: „Čo musíme urobiť, aby cez nové voľby títo politickí zlodeji neprešli? Čo musíme urobiť, aby sa špinavá politika očistila?“ Odpoveď je jednoduchá. Proti špine treba postaviť čistotu, ale môžu ti čistí, a teda často aj bez peňazí, s tými špinavými, ktorí majú na kampaň milióny  súťažiť?

Verte mi, že ti čistí, nemajú za sebou milióny, a preto nikdy nebudú mať dosť eur na  masívnu kampaň. Preto ich neuvidíte neustále v masmédiách, na plagátoch a na bilbordoch. Koho v predvolebnej kampani nevidno, ten ani neexistuje, kto neexistuje, nemôže byť ani zvolený a začarovaný kruh sa uzatvára.

Otázka preto znie: „Je takáto eurami pokrivená predvolebná súťaž ešte demokratická, čestná a spravodlivá súťaž o voliča?!“ Potom sa divíte, že do politiky vďaka týmto masívnym a nespravodlivým kampaniam vždy ľahko preniknú aj zlodejskí politici? Potom sa divíte, že politika je plná špinavých a zlodejských káuz? Preto si myslím, že kým sa „eurokratické volebné kampane“, v ktorých „vládnu“ eurá  nezmenia na demokratické volebné kampane, v ktorých vládnu ľudia,  tak sa tých špinavých politických káuz na Slovensku nikdy nezbavíme.

Zmyslom volieb je posunúť Slovensko dopredu, nie dozadu

Ale môžu dopredu Slovensko posunúť tí, čo moc potrebujú len na to, aby mohli beztrestne okrádať celé Slovensko? Čo posunie Slovensko dopredu, starí zlodeji, či ľudia, ktorí ponúkajú Slovensko nové nápady, ako Slovenskom pohnúť dopredu?

Kto, kedy, a ako zastaví ten „eurokratický“ kolotoč,  keď tí morálni a múdri tie veľké milióny eur na masívnu kampaň nemajú?

P.S. Ten chorý „eurokratický“ kolotoč sa dá zastaviť už v marci, ale musíme byť jednotní lebo ako to povedal F. M. Dostojevský: „Vo chvíli, keď budú všetci chcieť, sa všetko uskutoční.“ Keď ten kolotoč v marci nezastavíme, tak sa potom nedivme, že tí, čo už mali dávno sedieť v base, tak budú opäť sedieť v parlamente.

Preto v marcových voľbách podporte seba, a nie špinavú politiku. Podporte novú slovenskú ekonomiku – Slovensko Krajina Kúpeľov

Prečo to, čo nás trápi najviac, je najmenej medializované?

23.02.2016

Ľudí na Slovensku najviac trápi nezamestnanosť, exekúcie, hypotekárne otroctvo a nespravodlivosť.S tým treba naozaj súhlasiť, a preto aj táto predvolebná kampaň by mala byť podľa mňa venovaná viac »

Zdravý má 1000 želaní, chorý len 1

19.02.2016

Pokračovanie z predošlého blogu. Slovenská ekonomika však musí byť podľa mňa i modrá, teda postavená i na našich svetových kúpeľov a prameňov.Modrá preto, že bude využívať na zvýšenie viac »

Tu sú zakopané naše poklady Slovenska

19.02.2016

Po. 1. Fínsko je označované a známe vo svete ako krajina tisícky jazier, prečo by sa o Slovensku nemohlo hovoriť vo svete, ako o krajine tisícok liečivých prameňov? Na Slovensku sa predsa nachádza viac »

Peňaženka, nezamestnanosť, hmotná núdza

V hmotnej núdzi bolo tento rok 3,35 % ľudí Slovákov

25.09.2017 09:23

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov oproti koncu júla klesol o 0,13 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,67 percentuálneho bodu.

AfD lídri

Najsilnejšou stranou sa v Sasku v parlamentných voľbách stala AfD

25.09.2017 09:15

Alternatíva pre Nemecko porazila CDU síce len o 0,1 percentuálneho bodu, ale je to symbolické víťazstvo.

Kurdi, Kurdistan, referendum

Čo prinesie referendum v Kurdistane?

25.09.2017 09:08

Národ roztrúsený v mnohých štátoch Blízkeho východu, ale aj po svete, dostane štát. Alebo ide o politický pokus zatlačiť na Bagdad?

USSK, U.S. Steel, železniarne, Košice

Košické oceliarne pre Číňanov zdraželi

25.09.2017 09:00

Košickým oceliarňam prudko stúpol zisk, čo môže zmeniť budúcnosť podniku. Hodnota oceliarní môže stúpnuť tak, že pre Číňanov budú príliš drahé.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 19453x
Priemerná čítanosť článkov: 1390x

Autor blogu

Kategórie