Založ si blog

Politika má byť o filozofii ducha, a nie brucha

„Eurokracia“ nie je „Demokracia“

Kde vládnu peniaze, tam nevládnu ľudia, a preto „Eurokracia“ nie je „Demokracia“. Myslím si, že „eurokratické predvolebné kampane“, sú hlavne o masívnom manipulovaní občanov, a propagovaní aj takých špinavých politikov, ktorí do politiky už dávno nepatria.  Za veľké peniaze si urobia veľkú kampaň, v ktorej sa zahrajú „na čestných“ a potom kandidujú  a uspejú.

Masívna reklama totiž funguje všade principiálne rovnako. To, čo dokáže urobiť masívna reklamná kampaň v komerčnom svete, tak to isté dokáže urobiť masívna reklamná kampaň aj v tom politickom a volebnom svete. Teda, keď sa urobí masívna reklama na tovar X, tak sa bude obyčajne masívne predávať tovar X, a nebude sa masívne predávať tovar Y. To vám potvrdí každý obchodník. V politike platí to isté. Teda keď sa urobí veľká a masívna propagačná reklama na politické strany X,Y,Z, tak voliči budú väčšinou voliť  politické strany X,Y,Z, a už nebudú voliť  politické strany  A,B,C.

Len čistí ľudia môžu špinavú politiku vyčistiť

Otázka preto znie: „Čo musíme urobiť, aby cez nové voľby títo politickí zlodeji neprešli? Čo musíme urobiť, aby sa špinavá politika očistila?“ Odpoveď je jednoduchá. Proti špine treba postaviť čistotu, ale môžu ti čistí, a teda často aj bez peňazí, s tými špinavými, ktorí majú na kampaň milióny  súťažiť?

Verte mi, že ti čistí, nemajú za sebou milióny, a preto nikdy nebudú mať dosť eur na  masívnu kampaň. Preto ich neuvidíte neustále v masmédiách, na plagátoch a na bilbordoch. Koho v predvolebnej kampani nevidno, ten ani neexistuje, kto neexistuje, nemôže byť ani zvolený a začarovaný kruh sa uzatvára.

Otázka preto znie: „Je takáto eurami pokrivená predvolebná súťaž ešte demokratická, čestná a spravodlivá súťaž o voliča?!“ Potom sa divíte, že do politiky vďaka týmto masívnym a nespravodlivým kampaniam vždy ľahko preniknú aj zlodejskí politici? Potom sa divíte, že politika je plná špinavých a zlodejských káuz? Preto si myslím, že kým sa „eurokratické volebné kampane“, v ktorých „vládnu“ eurá  nezmenia na demokratické volebné kampane, v ktorých vládnu ľudia,  tak sa tých špinavých politických káuz na Slovensku nikdy nezbavíme.

Zmyslom volieb je posunúť Slovensko dopredu, nie dozadu

Ale môžu dopredu Slovensko posunúť tí, čo moc potrebujú len na to, aby mohli beztrestne okrádať celé Slovensko? Čo posunie Slovensko dopredu, starí zlodeji, či ľudia, ktorí ponúkajú Slovensko nové nápady, ako Slovenskom pohnúť dopredu?

Kto, kedy, a ako zastaví ten „eurokratický“ kolotoč,  keď tí morálni a múdri tie veľké milióny eur na masívnu kampaň nemajú?

P.S. Ten chorý „eurokratický“ kolotoč sa dá zastaviť už v marci, ale musíme byť jednotní lebo ako to povedal F. M. Dostojevský: „Vo chvíli, keď budú všetci chcieť, sa všetko uskutoční.“ Keď ten kolotoč v marci nezastavíme, tak sa potom nedivme, že tí, čo už mali dávno sedieť v base, tak budú opäť sedieť v parlamente.

Preto v marcových voľbách podporte seba, a nie špinavú politiku. Podporte novú slovenskú ekonomiku – Slovensko Krajina Kúpeľov

Prečo to, čo nás trápi najviac, je najmenej medializované?

23.02.2016

Ľudí na Slovensku najviac trápi nezamestnanosť, exekúcie, hypotekárne otroctvo a nespravodlivosť.S tým treba naozaj súhlasiť, a preto aj táto predvolebná kampaň by mala byť podľa mňa venovaná viac »

Zdravý má 1000 želaní, chorý len 1

19.02.2016

Pokračovanie z predošlého blogu. Slovenská ekonomika však musí byť podľa mňa i modrá, teda postavená i na našich svetových kúpeľov a prameňov.Modrá preto, že bude využívať na zvýšenie viac »

Tu sú zakopané naše poklady Slovenska

19.02.2016

Po. 1. Fínsko je označované a známe vo svete ako krajina tisícky jazier, prečo by sa o Slovensku nemohlo hovoriť vo svete, ako o krajine tisícok liečivých prameňov? Na Slovensku sa predsa nachádza viac »

merkelova

Merkelovej konzervatívci vedú v prieskume o 18 percentuálnych bodov

26.07.2017 10:34

Necelé dva mesiace pred nemeckými parlamentnými voľbami sa zdá, že konzervatívna únia CDU/CSU kancelárky Angely Merkelovej smeruje k ďalšiemu jasnému víťazstvu.

úrad práce, nezamestnaní, práca, zamestnanie,

Dlhodobo bez práce je na Slovensku 51,1-tisíca ľudí, ich počet výrazne klesol

26.07.2017 10:03

Počet nezamestnaných, ktorí sú evidovaní na úrade práce viac ako jeden rok, ku koncu júna tohto roka oproti koncu júna vlaňajška klesol o 46,3 tisíca na 105,7 tisíca.

Ľubomír Jahnátek

Jahnátek chce stiahnuť tri vyhlášky, nespĺňajú zákon

26.07.2017 09:47

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) čakajú nové časy. Od utorka má totiž pod palcom regulačný úrad dvojnásobný bývalý minister hospodárstva a pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.

elektromobil, nabíjacia stanica

Briti majú od roku 2040 jazdiť len v elektromobiloch

26.07.2017 09:34

Britská vláda chce od roku 2040 zakázať predaj áut s benzínovým alebo naftovým motorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 18945x
Priemerná čítanosť článkov: 1353x

Autor blogu

Kategórie