Založ si blog

Nielen športové, ale i politické súťaže majú byť férové

Sú medzi športovou a politickou súťažou isté paralely?  Šport je súťažou o medaily, a politika je súťažou o voličov. Táto súťaž sa aj teraz v predvolebnej kampani ešte viac ukazuje a prehlbuje. Výsledky v športe, a víťaza v hociktorom športe akceptujeme až vtedy, keď bola súťaž naozaj férová. Neférovú súťaž nás však len nahnevá a rozčúli. Samozrejme potom takého víťaza, ktorý nehral férovo, ani za víťaza neuznávame, a ani nepokladáme.

 

V športe je to jednoduché

 

Súhlasil by majster sveta v cyklistike náš slávny a svetový  Peter Sagan, s takými pretekmi, že  hoci je medzi štartom a cieľom 100 km, tak on by neštartoval tam kde štartujú všetci, ale on by štartoval zo 40 kilometra?

 

Myslím si, že nielen Sagan, ale aj ostaní majstri sveta by s takou neférovou súťažou nesúhlasili, a do takejto súťaži by ani nenastúpili. Bolo by to pod jeho úroveň, súťažiť s takýmto náskokom, a stať sa víťazom v takej súťaži. Jeho športová hrdosť, a filozofia športu by mu to nedovolila. Veď, akým by to bol majstrom sveta, keby mal taký náskok?

 

Áno priatelia, v športe sa musí súťažiť o medaily vždy fér, a ten, čo nesúťaží fér, tak ten je zo súťaže vyradený. Šport má tak oproti politike tu výhodu, že, ten čo chce v súťaži takto klamať, tak ten je zo súťaže vyradený, a nikdy sa nestane víťazom. V politickej súťaži ako vidíme je to už iné.

V politike sa nefér súťaž ľahko zakamufluje

 

Politik i politická strana môže súťažiť nefér, a aj tak ju zo súťaže nikto nevyradí a nediskvalifikuje. Ako vidno z predvolebných prieskumov, tak okolo 40 % je tu celkom jedno, ako sa tu neférovo v predvolebnej kampani o voliča súťaží. Obrazne povedané my modrí kandidáti musíme štartovať z tej istej štartovacej čiary, ale červení kandidáti si mohli ešte pred samotnou súťažou urobiť náskok, a to aj vďaka peniazom modrých kandidátov, lebo tie „vlaky zadarmo“, či iné populistické balíčky, ktoré urobili červeným tak skvelú reklamu a náskok, sme im zaplatili aj my modrí kandidáti.

 

Aj napriek tejto neférovej súťaži  sme sa my modrí kandidáti nevzdali, a postavili sme sa na tú istú štartovaciu čiaru, i keď je jasné, že i naše  peniaze boli zneužité na reklamu len tých červených, ktorí tak štartovali v tejto súťaži o voliča s poriadnym a neférovým náskokom.

 

V športe sa klame dopingom, v politike populizmom

 

Už T.G. Masaryk  to povedal jasne: „Všetko čo nám dáva štát, dáva nám z našich  peňaženiek.“ Preto aj v  tejto predvolebnej kampani platíVšetko čo nám dáva červený líder, tak nám to nedáva zo svojej peňaženky, ale dáva nám to len z  peňaženiek nás všetkých. Aby som bol aktuálny, tak tie vrátky za plyn nie sú o tom istom? Prečo ten líder červených nerozdáva tie balíčky pred kamerami a miliónmi divákov aj spolu s tými modrými lídrami, veď v tých balíčkoch sú predsa aj peniaze nás všetkých modrých, či nie? Nie je toto všetko ta nečistá a špinavá reklama, ktorá mu tak robí v tejto neférovej predvolebnej súťaži ten priepastný okolo 40 % náskok? Sagan by do takej súťaži nenastúpil. My modrí kandidáti musíme.

Nezneužili tak červení kandidáti na svoju propagáciu a predvolebnú kampaň, aj dane modrých kandidátov, teda tých kandidátov, s ktorými mali férovo a čestne súťažiť v tej istej predvolebnej súťaži, o tých istých voličov? Predstavte si priatelia, žeby aj Sagan, tak neférovo súťažil, tak to by bolo rýchlo po jeho sláve.

 

Takže otázka na záver

 

Páčil, by sa vám priatelia finálový beh na 100 metrov na  olympiáde, keby 7 modrých šprintérov  štartovalo na štarte, a jeden červený šprintér už mal náskok 40 metrov v našom prípade 40 %? Bol by takýto víťaz naozaj víťazom, či len obyčajným zbabelcom? Je preto predvolebná kampaň červených kandidátov naozaj férová? Aký názor na to máte vy? Nie je lepšie čestne prehrať v takej neférovej súťaži, ako takú neférovú súťaž vyhrať?

 

P.S. Vedieť, čo je správne, a nerobiť to je najväčšia zbabelosť. Konfúcius

Populistické balíčky nezmenia nič, ale Slovensko Krajina Kúpeľov zmení Slovensko, viac na www.bindas.eu

 

 

Prečo to, čo nás trápi najviac, je najmenej medializované?

23.02.2016

Ľudí na Slovensku najviac trápi nezamestnanosť, exekúcie, hypotekárne otroctvo a nespravodlivosť.S tým treba naozaj súhlasiť, a preto aj táto predvolebná kampaň by mala byť podľa mňa venovaná viac »

Zdravý má 1000 želaní, chorý len 1

19.02.2016

Pokračovanie z predošlého blogu. Slovenská ekonomika však musí byť podľa mňa i modrá, teda postavená i na našich svetových kúpeľov a prameňov.Modrá preto, že bude využívať na zvýšenie viac »

Tu sú zakopané naše poklady Slovenska

19.02.2016

Po. 1. Fínsko je označované a známe vo svete ako krajina tisícky jazier, prečo by sa o Slovensku nemohlo hovoriť vo svete, ako o krajine tisícok liečivých prameňov? Na Slovensku sa predsa nachádza viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 21735x
Priemerná čítanosť článkov: 1553x

Autor blogu

Kategórie